Forrige helgen har bydd på stor aktivitet i judo-Norge. På NJJK ble første helg av vårt Trener 2 kurs gjennomført, mens det på søndag ble gjennomført nasjonal gradering i Bjølsenhallen.
Gradering
Her var det godt med påmeldte, i tillegg til at flere publikummere hadde tatt turen for å overvære seansen, og støtte sine egne. En samlet dankommisjon tildelte følgende kandidater nye beltegrader:
- Wellington Martins (1. Dan)
- Mads Holen (1. Dan)
- Rene Williams (1. Dan)
- Linn Mikalsen (1. Dan)
- Sigrid Moe (1. Dan)
- Nichlas Johansen (2. Dan)
- Stig Dalva (4. Dan)
NJF gratulerer!
Trener 2 kurs
Kursholder Kim Andersen var i helgen en travel mann da han underviste hele 7 kandidater i vårt nye trener 2 kurs.
Deltakerne Yoan Yutunarov, Jørn Terje Krekling, Espen Johannessen, Filippa Brovold, Jana Scheffold, Rosa Alsgaard og Michelle Harefallet delte aktivt sin kunnskap og erfaring, og bidro alle til at det ble et lærerikt kurs, med høyt faglig nivå og godt læringsklima.
Deltakerne fikk denne helgen kompetansepåfyll i bl.a. fysisk trening, kosthold, utviklingstrappen, «internasjonal innsikt», og bortlæring av TW og grep. I tillegg sto gruppearbeid og inv. Masterclass på programmet. Vi gleder oss allerede til neste helg.
Ønsker dere hjelp til å planlegge egen gradering eller sette opp trenerkurs, ta kontakt!