Hopp til innholdet
Navigering: Hjem » Aktivitet » Stevner » Rapport fra Landsstevnet 2022

Rapport fra Landsstevnet 2022

I helgen ble Landsstevnet for U16-utøvere arrangert i Trønderhallen Levanger. 15 klubber deltok med over 60 deltakere totalt fra hele landet.

Deltakelsen var noe lavere enn i fjor, men det var ingenting å si på hverken nivået eller på innsatsen. Ippon Judoklubb var største klubb med 10 deltakere, fulgt tett av Trondheim Judo Kwai som hadde 9.

Premie for raskeste ippon jenter gikk til Selma Brovold (4 sek.) og for gutter til Brink Erlandsen-Sele (3 sek.). Premie for beste utøver jenter gikk til Selma Brovold og for gutter gikk premien til Nino Gubberud (bildet).

Resultater finner du her.

Etter stevnet var det lagt opp til litt sosialt med besøk i svømmehallen, før det ble servert pizza.

På søndagen arrangerte klubben en treningssamling med Jana Scheffold som hovedinstruktør. Her var det god innsats på matta, og dessuten godt oppmøte blant trenere.

Dette er andre gang vi arrangerer dette stevnet, og vi har fått mye god respons fra både deltakere, lagledere og klubber. Vi ser derfor fram til neste års arrangement som avholdes i Fredrikstad.